VİOP günlük bülten (Ata Yatırım)Küresel piyasalar genel olarak risk iştahı düşük seyretmektedir.

Sözleşmeler geçtiğimiz hafta genel olarak volatilitesi yüksek bir gün yaşanmıştır. Küresel piyasalarda yaşanan satış baskısı sözleşmeler üzerinde baskıyı artırmaktadır. Sözleşmelerin yeni güne pozitifi açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından yükselişlerin 2.790 direnç noktasını test edeceğini düşünüyoruz. 2.790 direnç noktasının kırılması durumunda 2.800 seviyesi hedeflenebilir. Sözleşmelerde alımların hızlanması ve 2.800 seviyesinin kırılması gerekmektedir.

Sözleşmelerde geri çekilmeler yaşanması durumunda 2.760 destek noktasını takip edeceğiz. 2.760 destek noktasının kırılması durumunda 2.745 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
 Murat Barışık
 Ata Yatırım Araştırma
 Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
 www.atayatirim.com.tr/

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş