(Yenileme) El Salvador’da Bitcoin tahvillerinin piyasaya sürülmesini sağlayan kanun teklifi kabul edildi

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:
 
El Salvador’da yerel menkul kıymetler kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı. Bu sayede, ülke gereksinimlerini karşılamak üzere, yakında çıkacak olan Volcano Token gibi, daha yenilikçi finansal çözümlerin de önü açılmış oluyor.
Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bu yasa, El Salvador’un finansal geleceğinde söz sahibi olacak ve büyük bir başarı olarak tarihine kaydedilecektir. El Salvador'un Volcano Token'ının teknoloji sağlayıcısı olarak Bitfinex’in üstlendiği rol, finansal özgürlük ve Bitcoin'in kitlelerce benimsenmesi konusundaki kararlılığımızı vurgulamaktadır.” şeklinde konuştu.
7 Eylül 2021 tarihinde dünyada Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’da, bu yeni menkul kıymetler yasasıyla, Başkan Bukele sayesinde şimdiye kadar elde edilen büyük ekonomik faydalardan daha da fazlasını elde etmeninin önü açılmış oluyor. El Salvador'un, Bitcoin tabanlı yeni sermaye piyasaları için bir çerçeve sağlayarak yakında Singapur ve Hong Kong gibi finansal bir güç merkezi haline gelmesi bekleniyor.
Başkan Bukele'nin Bitcoin danışmanı Max Keiser konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Bitfinex’in başarısı ve yenilikçiliği kanıtlanmış bir geçmişe sahip ideal bir ortak olduğuna işaret etti.
Bitfinex, My First Bitcoin (Mi Primer Bitcoin) ile yeni bir iş birliği yaparak finansal katılımın ve eğitimin desteklenmesini de içeren, El Salvador halkının kripto para birimine erişim sağlayabilmesi için bazı girişimlere sponsor oldu. Mi Primer Bitcoin, bir yazar, aktivist ve aynı zamanda önde gelen Bitcoin destekçilerinden John Dennehy’nin Eylül 2021'de kurduğu uluslararası bir eğitim programı olup bu programda, Bitcoin'in kullanım alanları ve kripto sektörüyle ilgili bu kursu tamamlayan öğrencilere bir diploma veriliyor. Bitfinex, ayrıca El Salvador hükümetine bir menkul kıymetler çerçevesi oluşturulmasında danışmanlık rolü de üstleniyor.

Bitfinex Hakkında
2012 yılında kurulan Bitfinex, trader'ları ve küresel likidite sağlayıcıları için son teknoloji hizmetler sunan bir dijital varlık ticaret platformudur. Bitfinex, gelişmiş ticaret özellikleri ve grafik araçları paketine ek olarak, eşler arası finansmana, OTC piyasasına ve çok çeşitli dijital varlıklar için finanse edilen ticarete erişim sağlar. Bitfinex'in stratejisi, dünya çapında profesyonel trader ve likidite sağlayıcıları için benzersiz destekler, araçlar ve yenilikler sağlamaktır. Daha fazla bilgi için www.bitfinex.com adresini ziyaret edin.Facebookta Paylaş