Yurt Dışı Piyasalar Bülteni (Yatırım Finansman Menkul Değerler)

ABD'deki Gelişmeler
¢ Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın bütçe yasasını imzalayarak hükümetin açık kalmasını sağlayacağını duyurdu. Ayrıca Trump'ın sınır güvenliği konusunda "ulusal acil durum" ilan ederek Meksika sınırına duvar örme vaadini yerine getireceğini ve sınırları koruma konusunda gerekli adımları atacağının altını çizdi.
¢ ABD Başkanı Trump'ın Çin'e yeni gümrük vergisi uygulayacağı 1 Mart tarihini 60 gün uzatmayı düşündüğü haberleri sonrasında ABD ve Çin arasında yapısal reform taleplerinde uzlaşma sağlanamadığı açıklandı.
¢ ABD'de açıklanan verilerin olumsuz seyri ile piyasalarda azalan risk iştahı S&P 500 endeksinin günü yüzde 0,3 ekside kapatmasına yol açtı. Endeksteki satışa rağmen emlak sektörü yüzde 0,5 oranında değer kazanırken, sağlık, iletişim ve enerji sektörü yüzde 0,2 ile günü sınırlı artıda bitirdi.
¢ Dow Jones endeksi yüzde 0,4 oranında değer kaybederken, Nasdaq yüzde 0,1 artı ile günü pozitif bölgede tamamladı.
¢ ABD'de üretici fiyatları yüzde 0,1 daralma ile oldukça olumsuz bir görünüm sergiledi.
¢ ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuruları 239 bin kişi ile geçtiğimiz haftaya oranla ciddi artış kaydetti.
¢ ABD'de Aralık ayı perakende satış verisi yüzde 1,2 daralma ile ekonomide meydana gelen yavaşlama konusunda endişelere neden oldu. Bu düşüş Eylül 2009 yılından bu yana meydana gelen en büyük düşüş olarak dikkat çekti.
¢ Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, bilanço normalleştirme çabalarının bu yılın sonunda bitmesi gerektiğini ve ekonomi üzerinde artan risklerin ekonomik büyüme konusunda daha fazla endişe yarattığına işaret etti.
¢ ABD verileri sonrasında Dolar Endeksi yüzde 0,1 düşüşle 97,05 seviyesine geriledi.
¢ ABD 10 yıllık tahvil faizleri ise beş baz puan düşerek yüzde 2,66 seviyesine geri çekildi.


 Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışşmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
MOODY'S: ANLAŞMASIZ BREXİT RİSKİ YÜKSEK KALMAYA DEVAM EDİYOR
MOODY'S : İNGİLTERE'NİN MADDE 50'NİN UZATILMASINI TALEP ETME ŞANSI YÜKSELİYOR
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: BANKACILIK SİSTEMİNDEKİ MEVCUT LİKİDİTE UYGUN YETERLİLİKTE, PİYASA FAİZLERİ İSTİKRARLI OPERASYON YAPIYOR
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: İHTİYATLI PARA POLİTİKASINDA MERKEZ BANKASININ DURUŞU DEĞİŞMEDİ
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: ARTAN KONJÖNKTÜR KARŞITI ÖNLEMLERİN ETKİLERİ GÖRÜLÜYOR
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: MALİ KURUMLARIN KÜÇÜK VE MİKRO FİRMALARI DESTEKLEMEK İÇİN KREDİLERİ HIZLANDIRMASINA REHBERLİK EDECEĞİZ
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: PARA POLİTİKASININ GEÇİCİ MARJİNAL GELİŞME GÖSTERDİ
İYİ PARTİ İL GENEL MECLİSİ SEÇİMİNE TEK BAŞINA GİRME KARARI ALDI - HABERTÜRK
Facebookta Paylaş