Alman terlik üreticisi Birkenstock, 4 milyar euroluk devralma savaşının ortasında kaldı

Pandemi sırasında gündelik ayakkabı trendi yükselirken Alman sandalet üreticisi Birkenstock, 4 milyar euroluk bir devralma savaşının merkezinde yer alıyor.

 Otoyol hizmetleri şirketi Moto'dan lüks saatçi Breitling'e kadar düzinelerce şirketin sahibi olan özel sermaye şirketi CVC Capital Partners, Louis Vuitton ve Christian Dior'un sahibi olduğu bir özel sermaye şirketi olan L Catterton ile Birkenstock'un çoğunluk hissesini satın almak için yarışıyor. LVMH. L Catterton halihazırda Ganni, Seafolly ve Pepe Jeans gibi moda markalarına sahip.

 1774 yılında Langen-Bergheim'da ayakkabıcı Johann Adam Birkenstock tarafından kurulan şirket, ilk fabrikasını 1925'te kurdu. Halen kurucusunun torunları olan Alex ve Christian Birkenstock kardeşlere ait ve tüm ayakkabılarını Almanya'da üretmeye devam ediyor.

 Birkenstock kardeşler, Çin ve Hindistan da dahil olmak üzere yeni pazarlarda genişlemeyi sürdürmeye çalışırken geçen yılın sonlarında yeni yatırım aramaya başladı.

 L Catterton, markaları Asya'ya taşıma konusundaki uzmanlığı ve moda piyasası hakkındaki bilgisi nedeniyle tercih edilen teklif sahibi, ancak şirket teklifini henüz tamamlamadı.Diğer Haberler
Emisyon hacmi 09.02.2021 itibariyle 181.17 milyar TL
JAPONYA'DA YEREL ŞİRKET MALLARI FİYATLARI OCAK'TA YILLIK -1.6% (BEKLENTİ: -1.6%, ÖNCEKİ: -2.0%)
ÇİN'DE ÜFE (YILLIK) OCAK'TA +0.3% (BEKLENTİ: +0.4%, ÖNCEKİ: -0.4%)
ÇİN'DE TÜFE (YILLIK) OCAK'TA -0.3% (BEKLENTİ: 0.0%, ÖNCEKİ: +0.2%)
ÇİN'DE TÜFE (AYLIK) OCAK'TA +1.0% (BEKLENTİ: +1.0% ÖNCEKİ: +0.7%)
ÇİN'DE ÜFE (AYLIK) OCAK'TA +1.0 %
Facebookta Paylaş