Avrupa Birliği'nin yenilenen seyahat tavsiyeleri listesi güncellendi Türkiye'ye uygulanan kısıtlamalar yine kaldırılmadı

Avrupa Birliği'nin (AB) yürütme organı Avrupa Komisyonu'nun 15 günde bir yenilenen seyahat tavsiyeleri listesi, 1 Eylül itibarıyla yeniden düzenlendi. Türkiye'ye uygulanan kısıtlamalar yine kaldırılmadı. Türkiye, yeni listede de, koronavirüs vakalarının son günlerde artması nedeniyle zorunlu haller dışında gidilmemesi istenen, "riskli ülkeler" listesinde kalmaya devam edecek.

Seyahat tavsiyeleri listesi, AB vatandaşlarını uyarmak amacıyla ayda iki kez yenileniyor.

AB, koronavirüs vaka sayısı her 100 bin kişide 16'nın üzerinde olan ülkeleri, "riskli" sayıyor. Son günlerde Avrupa'da giderek artan vakalar nedeniyle, İspanya ve Kıbrıs da birçok ülke tarafından, Türkiye'nin de yer aldığı zorunlu haller dışında gidilmemesi gereken turuncu listeye dahil edildi.

Bulgaristan, Hırvatistan, Romanya'nın yanı sıra, 1 Eylül'den itibaren Macaristan ve Slovakya da turuncu listeye alınacak. Birçok Avrupa ülkesi, AB sınırları içindeki bu ülkelere de seyahat kısıtlaması getirilecek.

Yüksek vaka sayıları nedeniyle turuncu listede yer alan Slovenya da, Hollanda ve ve diğer bazı Avrupa ülkeleri tarafından, kesinlikle gidilmemesi gereken kırmızı listeye alınması gündemde.

 BBC internet sitesinde yayınlanan haber habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-53972639Diğer Haberler
ECB/SCHNABEL: EKONOMİ TAHMİN EDİLDİĞİ GİBİ PERFORMANS GÖSTERİRSE POLİTİKAYI AYARLAMAYA GEREK YOK
BREZİLYA'DA FAİZ DIŞI BÜTÇE DENGESİ TEMMUZ'DA -81.1 MYR REAL -MERKEZ BANKASI
Gösterge niteliğindeki TC Merkez Bankası Dolar Alış: 7,3261 Satış: 7,3393 Euro Alış: 8,7284 Satış: 8,7441
RUSYA SAĞLIK BAKANI MURAŞKO: RUSYA'DA YAŞAYANLARIN COVİD-19'A KARŞI KİTLESEL OLARAK AŞILANMASI BU YIL KASIM-ARALIK SONRASI BAŞLAYACAK
HİNDİSTAN'DA 1. ÇEYREKTE GSYİH YILLIK % -23.9 (BEKLENTİ:%-18.3 ÖNCEKİ:%+3.1)
GÇ AFRİKA'DA DIŞ TİCARET DENGESİ TEMMUZ'DA +37.42 MYR RAND
Facebookta Paylaş