Bitcoin’in çıkışı ile ilgili merak edilenleri Bybit Kurumsal İlişkiler Müdürü Cheung değerlendirdi

Kurumsal Yatırım ve ETF'ler: Ortadoğu egemen varlık fonlarının Bitcoin piyasasına potansiyel girişi de dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılardan gelen önemli ilgi, Bitcoin'in meşru bir varlık sınıfı olarak giderek daha fazla kabul gördüğünü göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nde Bitcoin ETF'lerine rekor düzeyde giriş ve şaşırtıcı girişler bu eğilimi daha da destekleyerek Bitcoin için tutarlı bir satın alma baskısı ve sürdürülebilir talep sağlamaktadır.
 
Borsalarda Arzın Azalması: Bitcoin'in borsaları terk etme ve özel cüzdanlarda tutulma eğilimini gözlemliyoruz, böylece mevcut arz azalıyor. Ayrıca, zincir üzerindeki veriler, uzun vadeli BTC sahiplerinin bu seviyelerde satış yapmadığını ve onları varlıklarından ayrılmaya ikna etmek için daha yüksek fiyatlara ihtiyaç duyacaklarını göstermektedir. Bu arz sıkıntısı, artan taleple birleştiğinde fiyatları daha da yukarı çekebilir.
 
Ana Akımın İlgisi: Yükselen arama trendleri ve Bybit uygulamasının ve diğer kripto uygulamalarının sıralamalarda yükselmesi, kripto para birimlerine yönelik ana akım ilginin arttığını göstermektedir. Bu artan farkındalık ve perakende yatırımcıların katılımı, fiyatların daha da değer kazanmasına katkıda bulunabilir.
 
BTC Yarılanması: BTC'nin önceki iki yarılanmasında (2020 ve 2016'da) spekülatörler hype'tan faydalanmak için BTC satın aldıklarından bir "yarılanma öncesi ralli" gördük. Bunlar daha sonra yarılanma olayından birkaç hafta önce "haberleri sattılar" ve kısa bir düşüş trendine yol açtıktan sonra satmaya devam ettiler. Daha önce BTC fiyatının satıştan sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan önce bir süre konsolide olduğunu görmüştük. Bu seferki temel fark, güçlü bir rüzgar sağlayan ve yarılanmadan önce Bitcoin için yeni zirvelere yol açan ETF akışlarına sahip olmamız - benzersiz bir olay - bu yüzden şimdi 70 bin dolarda duruyoruz ve herkesin sorduğu ana soru: bu ne kadar yükseğe çıkabilir?
Bitcoin ve Altın: Küresel finansal istikrarsızlık karşısında, bilgili yatırımcılar zamanın ve politikanın testine dayanabilecek dirençli varlıklar arıyor ve bu da BTC ve altın için tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açıyor. Altın geleneksel olarak güvenli liman varlığı olsa da mütevazı kazançları Bitcoin'in patlayıcı büyümesine kıyasla soluk kalıyor. Bu sadece bir trend değil, derin bir piyasa evrimi. Dijital çağımız dijital çözümler gerektiriyor ve Bitcoin 7/24 anlık mutabakat, derin likidite ve tam şeffaflık sunarak bu finansal devrimin ön saflarında yer alıyor.
 
 
Bybit Hakkında
Bybit, 2018 yılında kurulan 20 milyon kullanıcısı ile hacim olarak ilk üçte yer alan bir kripto para borsasıdır. Kripto yatırımcılarına ultra hızlı bir eşleştirme motoru, 7/24 müşteri hizmetleri ve çok dilli topluluk desteği bulabilecekleri profesyonel bir platform sunmaktadır. Bybit, Formula 1'in Oracle Red Bull Racing takımının gururlu bir ortağıdır.
 
    ***
                  Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
TCMB'nin 2 hafta vadeli 400 milyon dolar tutarında döviz karşılığı TL swap ihalesinde teklif 214 milyon dolar
TCMB'nin 2 hafta vadeli 200 milyon euro tutarında döviz karşılığı TL swap ihalesinde teklif 103 milyon euro
TCMB'nin 1 ay vadeli 400 milyon dolar tutarında döviz karşılığı TL swap ihalesinde teklif 540 milyon dolar
TCMB'nin 3 ay vadeli 700 milyon dolar tutarında döviz karşılığı TL swap ihalesinde teklif 1.421 milyar dolar
Ayen Enerji/Arman: İthal kaynaklara bağlı olarak elektrik fiyatlarında artış bekliyoruz - Bloomberg HT
Ayen Enerji/Arman:İthal kaynağın yenilenebilir enerjiyle kompanse edilmesi haksızlık olur - Bloomberg HT
Ayen Enerji/Arman: Yurt içi projelerinde finansman sıkıntısı var, yurt dışında çözebiliyoruz- Bloomberg HT
Ayen Enerji/Arman: Avrupa'da yatırımların finansmanı için EBRD ile görüşmelere başlıyoruz - Bloomberg HT
Ayen Enerji/Arman: Arnavutluk'ta özellikle GES ve RES fizibilite çalışmaıs devam ediyor- Bloomberg HT
Ayen Enerji/Arman: Bu yıl enerji fiyatlarıyla birlikte karlılığımız da normalleşti- Bloomberg HT
Ayen Enerji/Arman: 4. çeyrek karının 3. çeyrekten yüksek çıkmasını bekliyoruz - Bloomberg HT
Facebookta Paylaş