Bybit raporuna göre ETH kurumsal ilgiye yön veriyor ancak perakende hala BTC'yi tercih ediyor

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Hacim bakımından dünyanın en büyük üç kripto borsasından biri olan Bybit, Ocak ayında BTC ETF'nin onaylanmasının ardından kurumsal ve perakende yatırımcıların kripto boğa piyasası için nasıl konumlandığını gösteren "Boğa ve Ayı Piyasalarında Gezinme, Kullanıcı Varlık Dağılımına Bir Dalış " raporunu yayınladı.
 
Bybit'in kapsamlı alım satım verilerine ilk elden bakış, kurumsal yatırımcıların Ether'e (ETH) doğru kaydığını ve tahsislerin Ocak 2024 sonuna kadar yaklaşık %40'a ulaştığını gösteriyor - muhtemelen Ethereum ağına yapılacak Dencun güncellemesinin etkisiyle. Öte yandan, perakende tahsisler kabaca %20 BTC ve %10 ETH'dir. Sabit coinlere gelince, rapor bireysel kullanıcıların sabit coinlerde %36'ya sahip olduğunu, kurumların ise sabit coinlerde yaklaşık %10 tutarak konuşlandığını gösteriyor.

Altcoin pozisyonlarının analizi, önceki aylarda gözlemlenen önemli getirilere rağmen, Ocak 2024'te kurumların ve perakende kullanıcıların varlıklarını azaltma eğilimini ortaya koymaktadır. Özellikle kurumlar, meme, AI ve BRC-20 tokenları gibi oldukça değişken token kategorilerindeki pozisyonlarından neredeyse tamamen çıkmıştır.
 
Ethereum'un Layer 2 projeleri de gözden düşmüştür. Rapor, kurumlar tarafından tutulan ortalama L1 varlıklarında dolar bazında bir düşüş olduğunu ortaya koydu. Ancak bu düşüş, kurumların ortalama L2 varlıklarının Ocak ayında %70 düştüğü L2'lere kıyasla daha az önemliydi.
 
Bybit Kurumsal İlişkiler Müdürü Eugene Cheung, "Kurumlar önümüzdeki aylar için rotalarını belirlediler ve stratejileri akıllı yatırımcılar için bir işaret olabilir ve bir sonraki adımda neler olabileceğini gösterebilir." dedi. "Bu tür bilgiler, özellikle kriptoda yeni olanlar için paha biçilmezdir ve varlık dağılımının değişen gelgitlerini aydınlatır."