CFTC FX Trader Pozisyonları (İş Yatırım)

Sayın MATRİKS HABER,
İş Yatırım - Uluslararası Piyasalar - CFTC FX Trader Pozisyonları 05.10.2020
o İngiltere ile AB arasında devam eden Brexit sonrası ticaret görüşmelerinde anlaşma sağlanamazken piyasadaki iyimser hava da giderek dağılıyor. Yatırımcılar da almış oldukları uzun pozisyonlarının bir kısmını kapatmışlar. Geçtiğimiz rapor haftasında %52 olan uzun pozisyon oranı %43 seviyesine gerilemiş durumda.
o Altın tarafında ise piyasa geneli yön eğiliminde yatırımcı uzun pozisyonları tekrar %80 seviyesine çıkmış durumda. Net uzun pozisyon sayısı yaklaşık 25 bin artmış.
o Euro kontratlarında yatırımcılar her iki yönde de pozisyon azaltmışlar ancak net uzun pozisyon sayısı hala çok yüksek. Piyasa geneli yön eğiliminde uzun pozisyon sayısı %82 seviyelerinde.
İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.isyatirim.com.tr

                                 ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
BEYAZ SARAY PERSONEL ŞEFİ: TRUMP'IN İYİLEŞMESİ DEVAM EDİYOR
BEYAZ SARAY PERSONEL ŞEFİ: TRUMP'IN BUGÜN İLERLEYEN SAATLERDE BEYAZ SARAY'A DÖNEBİLECEĞİ KONUSUNDA HALA İYİMSERİZ
İNGİLTERE MALİYE BAKANI SUNAK: BİR SÜRE YÜKSEK BORÇLANMAYLA GİDECEĞİZ
İNGİLTERE MALİYE BAKANI : KAMU FİNANSINI KORUYACAĞIZ, ORTA VADEDE BORÇLANMAMIZI VE BORCUMUZU KONTROL ALTINA ALACAĞIZ
NATO ŞEFİ, DAĞLIK KARABAĞDA TÜM TARAFLARA ATEŞKES ÇAĞRISI YAPTI, ASKERİ BİR ÇÖZÜM YOKTUR
NATO/STOLTENBERG: (S-400) TÜRKİYE'Yİ ALTERNATİF ÇÖZÜM BULMAYA DAVET EDİYORUM
Facebookta Paylaş