Elon Musk bir Twitter konuşması esnasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sordu - bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Elon Musk, dijital para yatırımcısı Michael Saylor'a bilançosunu Bitcoin'e taşımanın gerçekten mümkün olup olmadığını sordu.
Reuters’ın haberine göre, Elon Musk bir Twitter konuşması esnasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sordu.

Musk ile Twitter’da aralarında geçen bir konuşmada, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’a şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini söyledi.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar değerinde bir iyilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki diğer firmalar da seni takip edecektir ve zamanla bu iyilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye ekledi.

Musk ise bu kadar büyük bir işlemin mümkün olup olmadığını sordu. Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini offline bir şekilde paylaşabileceğini belirtti.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/elon-musk-bilancosunu-bitcoin-e-tasiyabilir-mi-2271123