Formula 1, 11 – 12 - 13 Haziran’da Intercity İstanbul Park’da gerçekleştirilecek

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

 Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu Formula 1TM, 2021 yılı takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor. Intercity İstanbul Park’ın Formula 1TM yönetimiyle gerçekleştirdiği anlaşmanın ardından, 11 - 12 - 13 Haziran’da T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek organizasyonda tüm dünyanın gözü yeniden İstanbul’da olacak.
2020 yılında 9 yıllık aradan sonra Intercity İstanbul Park tarafından tekrar ülkemize kazandırılan organizasyon, Kasım ayında gerçekleşen yarış ile, Formula 1TM’in düzenlediği resmi ankette ‘Yılın En İyi Yarışı’ unvanını kazanmıştı.
Dünyanın en önemli motorsporları organizasyonu Formula 1TM, 11-12-13 Haziran tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek. Milyarlarca izleyiciye ulaşan, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde paha biçilmez değere sahip Formula 1TM geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırılmıştı. Yarışın tüm dünyada ilgiyle takip edilmesi, pilotlar ve takımların Türkiye’den övgüyle bahsetmeleri ve Intercity İstanbul Park’ın yoğun çabalarıyla ülkemiz bu yıl da Formula 1 ‘ e ev sahipliği yapacak.
Formula 1TM yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi görevinin T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park’a verildiğini hatırlatan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1TM’i geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırmıştık. Formula 1TM yönetimi ve tüm yarışseverler organizasyondan çok memnun kaldılar. Turkish Grand Prix 2020, yılın en iyi Formula 1TM yarışı seçilmişti. 2021 yılı için Formula 1TM yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz temaslarımız sonuç verdi ve bu önemli organizasyonu tekrar Türkiye’ye getirdik. Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.
2021 YARIŞIMIZ, TÜRKİYE İÇİN UZUN SÜRELİ BİR SÖZLEŞMENİN HABERCİSİ NİTELİĞİNDEDİR
Formula 1TM yönetimiyle 2021 yılı için anlaştıklarını belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, bu anlaşmanın Türkiye’nin yarış takviminde daimi olarak yer alması için bir anahtar niteliğinde olduğunu söyledi. Ak, “Bu anlaşmayı da geçen sene olduğu gibi Intercity olarak, devletimize yük olmadan, tüm sorumlulukları kendimiz üstlenerek tamamladık. Tüm dünyanın içinde olduğu bu zor dönemde gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma, Türkiye için uzun süreli bir sözleşmenin de habercisi niteliğindedir” dedi.
BİLET SATIŞLARI PANDEMİNİN SEYRİNE GÖRE NETLİK KAZANACAK
Tüm yarışseverlerin merak ettiği konuların başında elbette bilet satışları geliyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vural Ak: “Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birine sahibiz, halkımızın ve yabancı misafirlerimizin bu heyecana ortak olmasını biz de çok istiyoruz. Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde en kısa sürede biletleri satışa çıkarmayı planlıyoruz. Yarışın gerçekleştirileceği tarihe baktığımızda, yarış için ülkemizi ziyaret edecek yabancı misafirlerin turizme de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sadece yarış ekiplerinin bile ekonomimize milyonlarca dolarlık katkı sağladığı Formula 1TM organizasyonu, yabancı izleyicilerin de gelişi ile önemli bir döviz girdisine imkan sağlayacaktır” dedi.
FORMULA 1 YARIŞLARINI 2 MİLYAR İZLEYİCİ TAKİP EDİYOR
• Formula 1TM yarışlarına 5 ayrı kıtadan ülkeler ev sahipliği yapıyor.
• Yıllık yaklaşık 2 milyar izleyicisi bulunuyor.
• 200 ülkede ve 250’den fazla kanalda yayınlanıyor.
• Toplam 10 takım yarışlarda mücadele ediyor.
Intercity İstanbul Park 2021 takviminin 7’nci yarışı olacak.Diğer Haberler
FED/POWELL: YENİDEN AÇILMA SÜRERKEN MUHTEMELEN FİYATLARDA ARTIŞ BASKISI GÖRÜLECEK AMA BU GEÇİCİ OLACAK
FED/POWELL: VİRÜSÜN DURUMUNA DEĞİL EKONOMİK SONUÇLARA ODAKLANIYORUZ
FED/POWELL: İŞGÜCÜ PİYASASINDA HALA DURGUNLUK VARKEN ENFLASYONDA KALICI ARTIŞI GÖRMEMİZ OLASI DEĞİL GİBİ GÖRÜNÜYOR
FED/POWELL: İNSANLAR FAALİYETLERE GERİ DÖNMEK İÇİN KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSEDİNCEYE KADAR EKONOMİ TAM OLARAK TOPARLANAMAYACAK
FED/POWELL: EKONOMİ İSTİNDAM VE ENFLASYON AMAÇLARINDAN HAYLİ UZAKTA
FED/POWELL: TAHVİL ALIMINI AZALTMAYA BAŞLAMA HAKKINDA KONUŞMANIN ZAMANI DEĞİL
FED/POWELL: ENFLASYON ILIMLI BİR HALE GELMEDEN ÖNCE MUHTEMELEN ARTACAK
FED/POWELL: ENFLASYONDAKİ BU YILKİ GEÇİCİ YÜKSELİŞ, FAİZ ARTIŞI STANDARTLARINI KARŞILAMAYACAK
FED/POWELL: PCE ENFLASYONUN 12 AYLIK ÖLÇÜMÜNÜN KISA VADEDE %2'Yİ AŞMASI BEKLENİYOR
FED/POWELL: TOPARLANMA HALA DÜZENSİZ VE TAMAMLANMAKTAN UZAKTA
FED/POWELL: İSTİHDAM PİYASASI KOŞULLARI İYİLEŞMEYE DEVAM EDİYOR
FED: KOMİTENİN DEĞERLENDİRMELERİNDE, HALK SAĞLIĞI, İŞGÜCÜ PİYASASI KOŞULLARI, ENFLASYON BASKILARI VE ENFLASYON BEKLENTİLERİ İLE FİNANSAL VE ULUSLARARASI GELİŞMELERLE İLGİLİ VERİLER DAHİL OLMAK ÜZERE GENİŞ BİR BİLGİ YELPAZESİ DİKKATE ALINACAK
Facebookta Paylaş