IFC ve TÜSİAD Özel Sektör Gelişimini Desteklemek İçin İşbirliğini Artıracak

TÜSİAD internet sitesinde yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

 Dünya Bankası Grubu kuruluşu IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ve TÜSİAD imzaladıkları mutabakat anlaşması çerçevesinde, Türkiye’de özel sektörün gelişimine katkıda bulunmak için belirli sektör ve temalar dahilinde işbirliğini artırma kararı aldı.
IFC ve TÜSİAD sosyal sorumluluk, sürdürülebilir kalkınma ve genel olarak Türkiye’de iş ortamının geliştirilmesi konularında ortak görüş ve hedeflere odaklanıyor. İmzalanan mutabakat anlaşması çerçevesinde IFC ve TÜSİAD, iş ortamının geliştirilmesi, sürdürülebilir gelişim ve iklim değişikliği ile mücadele alanlarında işbirliklerini artıracak. Cinsiyet eşitliği, uluslararası ticaret, rekabetçilik, bankacılık sektörü ve sermaye piyasaları, kurumsal yönetim, dijital ekonomi ve dönüşüm alanları her iki kurum için ortak ve öncelikli çalışma alanları olarak belirlendi.
IFC Türkiye Ülke Müdürü Arnaud Dupoizat: “TÜSİAD ile ilişkilerimizi ve işbirliğimizi derinleştirme fırsatından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliği, yıllardır birlikte önemli işler başardığımız Türkiye özel sektörüne desteğimizi artırmak için yeni fırsatlar oluşturmamıza ve IFC’nin küresel deneyimlerini TÜSİAD’ın temsil ettiği kurumlara aktarabilmemize imkan verecek.” dedi.
TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası, TÜSİAD olarak derneğin önceliklerinin daha iyi işleyen bir demokrasi, hukukun üstünlüğü, makro ekonomik istikrar, sürdürülebilir kalkınma hedefleri, dijital dönüşüm ve sosyal ilerleme olduğunu vurguladı. IFC ile gerçekleşen yeni işbirliğinin Türkiye’nin küresel ekonomiye katkısının desteklenmesi konusunda Türk iş dünyasının analiz ve etki yeteneğinin yükseltilmesi açısından çok önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.
Önümüzdeki dönemde IFC ve TÜSİAD düzenli toplantı ve görüşmeler yaparak işbirliği fırsatlarını geliştirecek. IFC, TÜSİAD’ın öncelikli alanlarda organize ettiği çalıştay ve toplantılarda yer alacak.Diğer Haberler
ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI : İNGİLİZLERİN YENİ FİKİRLERİ VARSA, DİKKATLİCE BAKMAYA HAZIRIZ
ALMAN DIŞİŞLERİ BAKANI: LONDRA'YI CİDDİ VE GERÇEKÇİ BİR ÇIKIŞ YOLU BULMAYA ÇAĞIRIYORUZ
ALMAN EKONOMİ BAKANI: ALMAN HÜKÜMETİ BÜTÜN OLASI BREXIT SENARYOLARINA KARŞI HAZIRLIKLI
ALMAN EKONOMİ BAKANI : ZOR BİR BREXİT'TEN KAÇINABİLECEĞİMİZ KONUSUNDA İYİMSERİM
TCMB TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde gerçekleşen tutar 375.00 milyon dolar
TCMB TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde gelen teklif 375.00 milyon dolar
TCMB, 28.01.2019 vadeli 4.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
ALMANYA AVRUPA BAKANI: AB'YE GİRİŞ KAPISI HER ZAMAN AÇIK, TEKRAR DÜŞÜNÜLEBİLİR
ALMANYA AVRUPA BAKANI: İNGİLİZLERİN BREXIT KONUSUNDA ŞU ANDA NE İSTEDİKLERİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ, BİZ KONUŞMAYA HAZIRIZ
Facebookta Paylaş