Mnuchin: Koronavirüs yardım anlaşmasının ABD seçimlerinden önce gerçekleşmesi olası değil

ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin, kendisinin ve Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin başka bir koronavirüs ekonomik yardım paketi konusunda anlaşmaya çok uzak olduklarını ve 3 Kasım seçimlerinden önce bir anlaşmaya ulaşmanın zor olacağını, ancak denemeye devam edeceğini açıkladı.

 Beyaz Saray, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler, Amerika'da yaklaşık 216.000 kişiyi öldüren ve ekonomiye zarar veren bir salgından kurtulmasına yardımcı olmak için mali teşvik anlaşması yapma baskısı altında.

 Ancak iki taraf birkaç öncelik konusunda bölünmüş durumda. Cumhuriyetçiler, Mnuchin'in geçen hafta önerdiği 1.8 trilyon dolarlık teklife çok pahalı olduğu için direniyor. Pelosi yetersiz olduğunu söylüyor ve 2,2 trilyon dolarlık bir paket istiyor.

 Mnuchin, ikilinin bazı konularda hala çok uzak olduklarını kabul etti ve siyasetin gerçeğin bir parçası olduğunu bildirdi.

 Mnuchin, "Bu noktada şunu söyleyebilirim ki, seçimden önce bir şeyler yapmak ve bunu uygulamak, sadece nerede olduğumuza ve ayrıntı düzeyine bakıldığında zor olacak ncak bu sorunlar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz," dedi.Facebookta Paylaş