Model Portföy Değişiklikleri (İş Yatırım)


İş Yatırım - Öneri Değişikliği Haberleri- Model Portföy Değişiklikleri
Model Portföy Değişiklikleri

KOZAL.IS: TL’deki stabilizasyon ve COVID-19 aşısı hakkındaki olumlu gelişmeler ile birlikte risk algısında gerçekleşen iyileşme sonucu, defansif özelliklere sahip KOZAL’ı, %28’lik yüksek getiri potansiyeline rağmen en çok önerilenler listemizden çıkarıyoruz. Koza Altın için hisse başına 101,5TL hedef fiyatla AL tavsiyemizi koruyoruz. Hisse, model portföyümüze eklendiği tarihten itibaren %25 mutlak getiri sağlarken, BIST 100 endeksinin %13 altında getiri sağladı.

YATAS.IS: Yataş’ı, güçlü 3Ç20 sonuçları sonrası en çok önerilenler listemize ekliyoruz. Yataş’ın, tüketicinin beğenisine uygun kanıtlanmış ürün portföyü, iii) uluslararası pazarda artan etkinliği, iii) Türkiye’deki olumlu demografik dinamikler (küçülen hane halkı sayısı ve kısalan mobilya yenileme süresi) ve iv) gelenekselden modern kanala kayan mobilya talebi nedenleriyle cazip bir büyüme hikâyesi sunduğuna inanıyoruz. Hisse 2021T 4.4x FD/ FAVÖK 8.4x F/K ile cazip çarpanlarda işlem görüyor.İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.isyatirim.com.tr

                                 ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
FED/BULLARD : MALİ İSTİKRAR, PANDEMİNİN ORTASINDAKİ ANA ENDİŞE KAYNAĞI DEĞİL
ABD'DE MİCHİGAN ÜNV. 12 AYLIK ENFLASYON BEKLENTİSİ KASIM'DA:%+2.8 (ÖNCEKİ:%+2.6)
ABD'DE MİCHİGAN ÜNV. 5 YILLIK ENFLASYON BEKLENTİSİ KASIM'DA:% +2.6(ÖNCEKİ:%+2.4)
ABD'DE MİCHİGAN ÜNV. AY ORTASI BEKLENTİ ENDEKSİ KASIM'DA:71.3 (BEKLENTİ:78.6 ÖNCEKİ:79.2)
ABD'DE MİCHİGAN ÜNV. AY ORTASI GÜVEN ENDEKSİ KASIM'DA: 77.0 (BEKLENTİ: 82.0 ÖNCEKİ: 81.8)
ABD'DE MİCHİGAN ÜNV. AY ORTASI CARİ DURUM ENDEKSİ KASIM'DA: 85.8 (BEKLENTİ: 87.5 ÖNCEKİ: 85.9)
ABD'DE MİCHİGAN ÜNV. AY ORTASI BEKLENTİ ENDEKSİ KASIM'DA: 71.3 (BEKLENTİ: 78.6 ÖNCEKİ:7 9.2)
ABD'DE GIDA VE ENERJİ HARİÇ ÜFE EKİM'DE AYLIK: %+0.1 (BEKLENTİ:%+0.2 ÖNCEKİ:%+0.4)
İMF BAŞKANI: BORÇ RAHATLATILMASINA YÖNELİK DAHA FAZLA DESTEK VE TAZE FİNANSMAN GEREKLİ
Facebookta Paylaş