MÜSİAD ile Tarım Bakanlığı Arasında Protokol İmzalanacak

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Tarım ve Orman Bakanlığı "Yerinde üretim, yerinde işleme ve yerinde kalkınma" anlayışı çerçevesinde kırsal alanlarda yatırımların artması için sivil toplum kuruluşları ile işbirliği çalışmalarını sürdürüyor.
Bu kapsamda, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ın katılımıyla iki kurum arasında işbirliği protokolü imzalanacaktır.
İmzalanacak işbirliği protokolü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından kullandırılan Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) kapsamında sağlanan desteklerin daha etkin kullanılması ve daha çok yatırımcıya ulaştırılması hedeflenmektedir. Ayrıca protokol kapsamında IPARD hibeleri konusunda TKDK tarafından MÜSİAD üyelerine eğitimler verilecek ve bilgilendirmeler de yapılacaktır.
Programda Tarım ve Orman Bakanımız ayrıca, Avrupa Birliğine aday ülkeler içerisinde ilk kez Türkiye'de başlayan "IPARD-2 LEADER-Yerel Kalkınma Stratejilerinin Oluşturulması Tedbiri" kapsamında yeni hibe paketi bütçesi ve şartları da açıklayacaktır.Facebookta Paylaş