OECD, kripto varlıklar için yeni şeffaflık çerçevesi önerisini G20'ye sunduOECD, kripto varlıklarla ilgili raporlama ve bilgi alışverişini sağlamak için bugün yeni bir küresel vergi şeffaflığı çerçevesi sundu.
 
 OECD'den yapılan açıklamaya göre; Kripto Varlık Raporlama Çerçevesi (CARF), OECD'nin kripto varlıklar hakkında ülkeler arasında otomatik bilgi alışverişi için bir çerçeve geliştirmesine yönelik bir G20 talebine yanıt veriyor. CARF, OECD Genel Sekreteri'nin son Vergi Raporu'nun bir parçası olarak 12-13 Ekim'de Washington D.C'de yapılacak bir sonraki toplantıda tartışılmak üzere G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanlarına sunulacak.

 OECD, CARF'ın , bilgileri vergi mükelleflerinin ikamet ettiği egemenlik sahalarıyla yıllık olarak otomatik olarak değiş tokuş ederek kripto varlık işlemlerine ilişkin şeffaflığı sağlayacağını belirtti.

 CARF, işlemleri doğrulamak ve güvenceye almak için kriptografik olarak güvenli dağıtılmış bir deftere veya benzer bir teknolojiye dayanan herhangi bir dijital değer temsilini hedefleyecek.Diğer Haberler
Fitch: Faizlerdeki hızlı yükseliş, enerji krizinin etkisi ve Euro Bölgesindeki daralmayla birlikte, İngiltere'nin 2022/4.çeyrekten itibaren resesyona gireceğini düşünüyoruz
Fitch: İngiltere'de politika faizinin 2023'ün 2.çeyreğine kadar %5.0'e yükselmesini bekliyoruz
Fitch: İngiltere'de GSYH'nin 2023 yılında %1.0 gerilemesini bekliyoruz (Eylül: %-0.2)
Fitch: İngiltere'de politika faizinin Aralık 2022'ye kadar %2.25'ten %4.25'e yükselmesini bekliyoruz
Pakistan Merkez Bankası politika faizini değiştirmeyerek %15.00'te bıraktı
Fitch: Faizlerin daha hızlı artmasıyla İngiltere'de daha derin bir resesyon muhtemel hale geldi
Facebookta Paylaş