Peskov: Putin ve Rus elitine koronavirüs aşısı yapılmadı - Sputnik


 Sputnik internet sitesinde yayınlanan haber aşağıda bulunuyor:

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Devlet Başkanı Putin de dahil Rus bürokratları ve iş insanlarını kapsayan elit kesime, henüz test aşamasından önce koronavirüs aşısına erişim sağlandığına dair haberi yalanlayarak aşının öncelikle risk grubundaki kişilere yapılacağının altını çizdi.

Bugünkü basın toplantısında Dmitriy Peskov'a Bloomberg'de yer alan, Rus şirketlerindeki üst düzey yöneticilerin, önde gelen bürokratların ve iş insanlarının Rusya Savunma Bakanlığı ve N.F. Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Merkezi tarafından geliştirilen aşıya nisandan beri erişimi olduğuna dair iddia soruldu.

Aşıya henüz sertifika verilmediği için Vladimir Putin'e aşı yapılmadığını ve Rus lideri riske atmanın gerekmediğini söyleyen Peskov, "Henüz tüm test aşamalarını tamamlayan tek bir aşı yok. Bu nedenle aşılama hakkında konuşmak için henüz erken. Aşı, öncelikle risk grubundaki kişilerin erişimine sunulacak, zira onların aşıya herkesten daha fazla ihtiyacı var" yanıtını verdi.

Bu arada Peskov, aşının geliştirilme sürecinde yer alan Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu'nun (RFPİ) Başkanı Kirill Dmitriyev'in haziran ortasında gönüllü olarak aşı yaptırdığını doğruladı.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://tr.sputniknews.com/rusya/202007201042490614-peskov-putin-ve-rus-elitine-koronavirus-asisi-yapilmadi/Diğer Haberler
HAZİNE ALACAKLARI HAZİRAN SONU İTİBARİYLE:18,2 MİLYAR TL (ÖNCEKİ: 18,3 MİLYAR TL) - HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
OXFORD/ASTRAZENECA: POTANSİYEL COVİD-19 AŞISI KABUL EDİLEBİLİR BİR GÜVENLİK PROFİLİ SERGİLEDİ
OXFORD AŞI ÇALIŞMALARINDA OLUMLU KARŞILIK ALINDI -BN
NİJERYA MERKEZ BANKASI POLİTİKA FAİZİNİ DEĞİŞTİRMEDİ 12.50% ( ÖNCEKİ: 12.50%)
MOODY'S: IMF'NIN ACİL DURUM KREDİLERİ LİKİDİTE BASKILARINI HAFİFLETİYOR ANCAK KREDİ NOTU TEMELLERİNDE ÇÖZÜM SUNMUYOR
UKRAYNA MERKEZ BANKASI BAŞKANI : MERKEZ BANKASI İÇİN EN ÖNELİ ŞEY MAKROEKONOMİK İSTİKRARI SAĞLAMAK
UKRAYNA MERKEZ BANKASI BAŞKANI : FAİZ İNDİRİMLERİNE DEVAM EDECEĞİZ
Facebookta Paylaş