Putin, BDT ülkelerinden Rusya’ya tarım ürünleri ithalatının artırılması talimatı verdi

turkrus.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Rusya’da hızla artan enflasyonun en fazla etkili olduğu tarım ürünlerinde fiyat kontrolü sağlayabilmek için yeni bir adım atılıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gıda fiyatlarında istikrar sağlanması önlemleri çerçevesinde BDT ülkelerinden Rusya’ya tarım ürünleri ithalatının artırılması talimatı verdi. Bu, sebze ve meyvede Rusya pazarında önemli pay sahibi Türk şirketlerini de etkileyebilecek bir gelişme olarak niteleniyor.
 
İlgili talimat, hükümet üyeleriyle yapılan fiyat istikrar toplantısında verildi ve Kremlin'in web sitesinde ilgili listede yayınlandı .
 
Açıklanan metinde, "Rusya Federasyonu hükümeti, gıda ürünleri fiyatlarının istikrara kavuşturulmasına yönelik tedbirler kapsamında, Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkelerinden Rusya Federasyonu topraklarına tarım ürünleri ithalatının hacmini artırmaya yönelik tedbirler almalıdır” denildi.
 
Rusya Başbakanı Mihail Mişustin bu emrin yerine getirilmesinden sorumlu olacak ve Putin’e raporunun 1 Eylül 2021’e kadar sunacak.
 

 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 https://turkrus.com/1732973-putin-bdt-ulkelerinden-alin-xh.aspxFacebookta Paylaş