Rus savaş jetleri Barents Denizi’nde yabancı uçakları önlemek için aynı gün iki kez havalandı - Sputnik


 Sputnik internet sitesinde yayınlanan haber aşağıda bulunuyor:

Rusya Savunma Bakanlığı'na bağlı Ulusal Savunma Yönetim Merkezi, Rus MiG-29 avcı uçağının Barents Denizi’nin hava sahasında İngiltere’ye ait keşif uçağını önlediğini bildirdi.

Merkezden yapılan açıklamada, Rus MiG-29 avcı uçağının Barents Denizi’nin hava sahasında İngiltere’ye ait keşif uçağını önlediği belirtildi.

Açıklamada, “7 Eylül tarihinde Kuzey Filo hava savunmasının nöbetçi kuvvetlerine ait Rus hava sahası kontrol araçları Barents Denizi’nin hava sahasında Rusya sınırına doğru yaklaşan hava hedefi tespit edildi” ifadelerine yer verildi.

Hava hedefinin belirlenmesi ve Rusya’nın sınırlarının ihlaline izin verilmemesi için Kuzey Filo’da görevli nöbetçi MiG-29 avcı uçağının havalandırıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Rus uçağının mürettebatı, hava hedefini İngiliz Hava Kuvvetleri’ne bağlı R.1 Sentinel keşif uçağı olarak tanımları ve Barents Denizi’nin hava sahasında uçağa eşlik etti. Yabancı uçak Rusya’nın sınırından döndükten sonra Rus avcı uçağı da olaysız bir şekilde üslendiği havalimanına geri döndü.”
  
 Sözkonusu haber aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://tr.sputniknews.com/savunma/202009081042799741-rus-savas-jetleri-barents-denizinde-yabanci-ucaklari-onlemek-icin-ayni-gun-iki-kez-havalandi/Diğer Haberler
FRANSA İSTATİSTİK AJANSI, FRANSA EKONOMİSİNİN BU YIL %9.0 DARALACAĞI TAHMİNİNİ TEYİT ETTİ
FRANSA'DA TARIM DIŞI İSTİHDAM 2.ÇEYREKTE BİR ÖNCEKİ ÇEYREĞE GÖRE %-0.9 (ÖNCEKİ:%-2.0)
FRANSA'DA ÖZEL SEKTÖR İSTİHDAMI 2.ÇEYREKTE BİR ÖNCEKİ ÇEYREĞE GÖRE %-0.8 (BEKLENTİ:%-0.6 ÖNCEKİ:%-2.5)
JAPONYA'DA AĞUSTOS EKONOMİ GÖZLEMCİLERİ CARİ ENDEKSİ: 43.9 (ÖNCEKİ: 41.1)
Emisyon hacmi 07.09.2020 itibariyle 219.45 milyar TL
JAPONYA/SUGA: ANAYASAL REFORMLARDA YAPICI MÜZAKERELERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
JAPONYA/SUGA: DİJİTALLEŞMEDEN SORUMLU BİR AJANS KURMAK İSTİYORUZ
Facebookta Paylaş