Tether, Uruguay’da enerji üretimine ve sürdürülebilir Bitcoin madenciliğine yatırım yapıyor

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Tether, Uruguay’da yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir Bitcoin madenciliğine yaptığı yatırımla Güney Amerika’daki faaliyetlerini genişletiyor. Şirket, lisans sahibi yerel bir şirketle iş birliği yaparak geleceğe yönelik yatırımlarına devam ediyor.

Dünyanın ilk ve en yaygın kullanılan stablecoin’ine güç veren blockchain özellikli platform tether.to’yu destekleyen Tether, yerel lisanslı bir şirketle iş birliği yaparak enerji üretimine ve Uruguay’da sürdürülebilir Bitcoin madenciliği operasyonlarının başlatılmasına yönelik yatırım yaptığını duyurdu.
 
Tether, bu hamleyle birlikte erişimini finans ve iletişimin yanı sıra enerji sektörünü de içerecek şekilde genişletti. Şirket, küresel bir teknoloji lideri olma yolunda ilerlerken, bu son girişim Tether’in enerji inovasyonuna ve kripto para biriminin geleceğine olan bağlılığını gösteriyor.
 
Tether, Bitcoin madenciliğini destekliyor
 
Bu yeni girişimin bir parçası olan Tether, dünyanın en sağlam ve güvenli parasal ağını sürdürmede önemli bir bileşen olan sürdürülebilir Bitcoin madenciliğini desteklemek ve teşvik etmek amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyor. Bu iddialı hedefe ulaşmak için de enerji sektöründen uzmanları işe alarak, uzman ekibini büyütmeyi hedefliyor. Bu proje ise enerji ve kripto para ekosisteminin uyumla birleştiği kayda değer bir kilometre taşını temsil ediyor.
 
“Çıkardığımız her Bitcoin’in minimum ekolojik ayak izi bırakmasını sağlıyoruz”
 
Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tether CTO'su Paolo Ardoino, "Bitcoin’in gücünden ve Uruguay’ın yenilenebilir enerji yeteneklerinden yararlanmayı hedefleyen Tether, sürdürülebilir ve sorumlu Bitcoin madenciliğine öncülük ediyor. Yenilenebilir enerjiye olan sarsılmaz bağlılığımızla, Bitcoin ağının güvenliğini ve bütünlüğünü koruyor, çıkardığımız her Bitcoin’in minimum ekolojik ayak izi bırakmasını sağlıyoruz. Tether, en son teknolojiyi, sürdürülebilir uygulamaları ve finansal yeniliği birleştiren bir harekete öncülük etmekten gurur duyuyor.” ifadelerini kullandı.Diğer Haberler
BoE: DMP anketi, 24 Mayıs'taki son TÜFE açıklamasından önce yapıldı
YSK Başkanı Yener: Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçları ilan edilmek üzere Resmi Gazete'ye gönderildi
BoE: Yıllık yatırım büyümesi son aylarda yaklaşık %5'e geriledi
YSK Başkanı Yener: Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olarak seçildiği anlaşılmıştır
BoE: İngiltere'deki işletmelerin gelecek 12 aylık TÜFE beklentisi Mayıs'ta %5.9 (Önceki: %5.6 - DMP anketi
BoE: İngiltere'deki işletmelerin gelecek 3 yıllık TÜFE beklentisi Mayıs'ta %3.5 (Önceki: %3.4) - DMP anketi
Hong Kong'da Hang Seng Endeksi %0.1 düşüşle 18216,91 puandan kapandı
TCMB'nin 2 hafta vadeli 800 milyon dolar tutarında döviz karşılığı TL swap ihalesinde teklif 415 milyon dolar
TCMB'nin 2 hafta vadeli 400 milyon euro tutarında döviz karşılığı TL swap ihalesinde teklif 209 milyon euro
Facebookta Paylaş