TOBB:Madencilik sektörü güncel gelişmeleri değerlendirdi

TOBB internet sitesinde yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

 TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve TOBB Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin üst düzey katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi.?
Toplantıda konuşan Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Sektör Meclislerinin, sektör ve kamu idaresinin temsil edildiği en önemli sektörel istişare platformu olduğunu belirterek, sektör meclislerinde alınan kararların birinci elden kamuya iletildiğini belirtti.

 

Toplantıda meclis üyelerince madencilik sektörüne dair güncel gelişmeler değerlendirilerek, görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Toplantıya katılan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) Genel Müdür Yardımcısı Murat Halit Durceylan meclis üyelerinin sektör ve mevzuatla ilgili sıkıntılarını dinleyerek, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Madenciliğin ülke için önemine dikkat çeken Genel Müdür Yardımcısı Murat Halit Durceylan, MAPEG olarak sorunları çözebilmek için sektörün yanında olduklarını belirtti.Diğer Haberler
ALMANYA'DA İTHALAT FİYATLARI TEMMUZ'DA AYLIK:%-0.2 (BEKLENTİ:0.0% ÖNCEKİ:-1.4%)
ALMANYA'DA İTHALAT FİYATLARI TEMMUZ'DA YILLIK: %-2.1 (BEKLENTİ:-1,7% ÖNCEKİ:-2.0%)
ALMANYA'DA GFK TÜKETİCİ GÜVEN ENDEKSİ EYLÜL'DE:9.7 (BEKLENTİ:9.6 ÖNCEKİ:9.7)
NORVEÇ'TE KREDİ GÖSTERGESİ TEMMUZ'DA:%+5.6 (BEKLENTİ:%+5.8 ÖNCEKİ:%+5.7)
Facebookta Paylaş