Türkiye Bankalar Birliği, Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında kredi faizlerinde indirime gidileceği açıklamasını yaptı

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada, "Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos'tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekimden itibaren vade sonunu beklemeden yüzde 10 indirim yapacaklar." ifadelerine yer verildi.

TBB'den yapılan açıklamada ağustos-eylül aylarında bankalarca firmalara kullandırılan TL nakit kredilerin bir kısmında uygulanan faiz oranlarının yüksekte kaldığı belirtildi.

Eylül sonu itibarıyla mevduat ve kredi piyasalarında daha stabil bir döneme girildiğini vurgulana açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bugün diğer sektörler gibi bankacılık sektörü de enflasyonla mücadeleye destek verdi. Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos'tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekimden itibaren vade sonunu beklemeden yüzde 10 indirim yapacaklar. Bu dönem için bir faiz iadesi söz konusu olmayacak. Yarından itibaren yüzde 10'luk bir faiz indirimi söz konusu olacak. Örneğin, ağustosta bir firmaya yüzde 40 faiz oranında kullandırılan kredi, yarından itibaren yüzde 10 indirimle, yüzde 36'ya inecek."
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2162803-turkiye-bankalar-birligi-nden-kredi-faizlerinde-indirim-aciklamasiDiğer Haberler
BIST 100 ENDEKSI BUGUN % 0.67 YÜKSELDI (96731), BUGUNKU ISLEM HACMI 9 MİLYAR 610 MİLYON TL OLDU
TRUMP: BU NOKTADA GAZETECİ KAŞIKCI'NIN KAYBOLMASIYLA İLGİLİ HİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM
TRUMP : ÇİN, TİCARET KONUSUNDA HENÜZ BİR ANLAŞMAYA HAZIR DEĞİL, ÇİN İLE BİR KISIM TOPLANTILAR ERTELENDİ
UKRAYNA'DA ENFLASYON EYLÜL'DE YILLIK %+8.9
ABD'DE IBD/TIPP EKONOMİK İYİMSERLİK ENDEKSİ EKİM'DE : 57.8 (ÖNCEKİ:55.7)
ABD'DE IBD/TIPP 6 AYLIK EKONOMİK GÖRÜNÜM ENDEKSİ EKİM'DE:55.3 (ÖNCEKİ:53.3)
Facebookta Paylaş