TÜSİAD Başkanı Kaslowski: İklim değişikliği ve çevre sorunlarına tedbirsiz kalmanın ve gecikmenin maliyeti maalesef çok yüksek olacak

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Covid-19 salgını sürecinde küresel risklerin ne kadar yakınımızda olduğunu, etkilerinin ne kadar güçlü olduğunu tecrübe ettik. En önemli küresel risklerden biri olan iklim değişikliği konusuna artık ertelemeden, gecikmeden işbirliği ile bir çözüm bulmamız gerektiğini daha iyi anlamamız gereken bir dönemden geçiyoruz. İklim değişikliği ve hızla artan doğal kaynak kullanımının doğurduğu riskleri derinden hissediyoruz.

Siyasi, ekonomik ve ticari ilişkilerimizin en önemli paydaşı olan Avrupa Birliği yeni büyüme modelini iklimi ve çevreyi önceliklendiren bir yapıda kurguluyor. Biz de ülkemizin iklim değişikliği ile mücadeleyi ve döngüsel ekonomi uygulamalarını güçlendirecek çalışmalarına katkı sağlamaya kararlılıkla devam ediyoruz. İklim değişikliği ve çevre sorunlarına tedbirsiz kalmanın ve gecikmenin maliyeti maalesef çok yüksek olacak. Doğanın kendini yenileme gücünün sınırlarının zorlanmaması gerektiği bilinciyle ve en büyük sorumluluğumuzun gençlerimize karşı olduğunu unutmadan iklim değişikliğine karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Bunun için bütüncül politikalarla desteklenen, uygulanabilir tedbirler içeren bir yol haritasının gerekliliğine dikkat çekiyoruz.

Bu temenni ile; bu yıl hem çevresel hem de ekonomik sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıyan biyolojik çeşitlilik temasına odaklanan Dünya Çevre Günü'nü kutluyoruzDiğer Haberler
MALEZYA YAKLAŞIK 8,2 MİLYAR DOLARLIK EKONOMİK TEŞVİK PAKETİ AÇIKLADI -BN/ BLOOMBERG HT
ÇİN'DE ŞANGHAY BİLEŞİK ENDEKSİ % 0.4 YÜKSELİŞLE 2930,80 PUANDAN KAPANDI
BOJ, MUHTEMELEN BU AYKİ JAPON EKONOMİSİ İÇİN BEKLENTİSİNİ BU YILIN SON YARISINDA KADEMELİ TOPARLANMA OLARAK SÜRDÜRECEK
Merkez Bankası'nca açıklanan rezerv verilerine göre bugün piyasa 34352,9 milyon TL ekside
Merkez Bankası'nca açıklanan verilere göre bankaların serbest depoları toplamı 26269,2 milyon TL
Facebookta Paylaş