TÜSİAD İtalya’da temaslarda bulunacak

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Temaslarda Türkiye-İtalya ikili ilişkileri, Türkiye-AB ilişkileri, Gümrük Birliği’nin modernizasyonu, sanayinin dijital dönüşümü konuları ele alınacak.

Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD heyeti 11-13 Şubat tarihleri arasında Roma ve Milano’yu ziyaret ederek, İtalyan Dışişleri Bakanlığı, İtalyan Senatosu üyeleri, T.C. Roma Büyükelçiliği, T.C. Milano Başkonsolosluğu ve düşünce kuruluşlarının yanı sıra TÜSİAD’ın muadil kuruluşu Confindustria ile bir araya gelecek.

Temaslarda Türkiye-İtalya ikili ilişkileri, Türkiye-AB ilişkileri, Gümrük Birliği’nin modernizasyonu, sanayinin dijital dönüşümü konuları ele alınacak.

Heyette Simone Kaslowski’nin yanısıra, Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masa Başkanı B. Can Yücaoğlu, İtalya Network Başkanı Fulvio Villa, TÜSİAD Üyesi ve İtalya Ticaret Odası Başkanı Livio Manzini, TÜSİAD Üyesi ve DEİK Türkiye-İtalya İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, TÜSİAD Küresel Ekonomik İlişkiler Direktörü Tamer Şen ve Uzmanı Y. Başat Şimşek yer alacak.Diğer Haberler
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ BAŞKANI : CORONAVIRUS VAKALARININ %99'U ÇİN'DE FAKAT DÜNYANIN GERİ KALANI İÇİN OLDUKÇA AĞIR BİR TEHDİT OLARAK ACİLİYETİNİ KORUYOR
04.11.2026 itfa tarihli ihale öncesi PY'na 600.00 milyon TL rot satış yapıldı
04.11.2026 itfa tarihli ihale öncesi piyasa yapıcıların toplam teklif tutarı 2.05 milyar TL
04.11.2026 itfa tarihli ihale öncesi kamuya satış yapılmadı
RUSYA ENERJİ BAKANLIĞI : OPEC'İN JTC PANELİNİN YENİDEN TAVSİYESİNE YÖNELİK YAKINDAN ÇALIŞMAKTAYIZ
RUSYA ENERJİ BAKANI : DURUM BELİRSİZ KALMAYA DEVAM EDİYOR
Facebookta Paylaş