VİOP - BİST 30 Teknik Analiz Bülteni (Yapı Kredi Yatırım)6,150 direnci baskı oluşturmayı sürdürüyor ...

  Endeks 30 Nisan Kontratında kısa vadeli teknik yapı içerisinde ilk önemli direnç noktası olarak izlediğimiz 6,150 seviyesinin oluşturduğu aşağı baskı devam ediyor.
Salı gününü -% 2.98 oranında değer kaybıyla tamamlayan piyasada, hafta içerisinde 6,150 direncini yakından izlemeyi sürdürüyoruz. Piyasada yukarı atakların yeniden güç kazanması için 6,150 ara direncinin aşılması gerekiyor. Bu durumda endekste sırasıyla 6,380 ve 6,640 seviyelerini hedefleyecek alım eğiliminin devam edebileceğini düşünüyoruz.
Seans içi geri çekilmelerde ise 5,750 seviyesini ilk önemli destek noktası olarak alıyoruz. 5,750 altındaki olası hareketler ise piyasada ilk etapta 5,600 olmak üzere, 5,500 ana desteğine yönelik baskıyı sürdürebileceğini göz önünde bulunduruyoruz.

Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.ykyatirim.com.tr

***
                 Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.