Xi: Çin’de yoksullukla mücadele hedefine zamanında ulaşıldı

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin’de yoksullukla mücadele hedefine ön görülen tarihte ulaşıldığını ve Çin’in bu konuda çarpıcı bir başarı kaydettiğini belirtti.
Xi Jinping dün, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Komitesi toplantısında yoksullukla mücadele çalışmaları hakkında sunulan raporu dinledi.

Xi, rapora ilişkin değerlendirmesinde, sekiz yıllık çabaların ardından Çin’in kırsal bölgelerinde yaklaşık 100 milyon kişinin yoksulluktan kurtarıldığını ve yoksul ilçelerin tümüyle yoksulluk listesinden çıkartıldığını vurguladı.
Öte yandan, toplantıda Çin'in kalkınmasında hâlâ dengesizlik ve yetersizlik gibi bazı sorunlar bulunduğuna ve bu nedenle mevcut sonuçları sağlamlaştırma görevinin ciddiyetini koruduğuna işaret edildi.

Toplantıda ayrıca, mevcut yardım politikalarında, mali desteklerde ve yardım kaynaklarında istikrarın sağlanması, Çin’in doğu ve orta kesimlerindeki emek yoğun sanayinin batıdaki bölgelere yönlendirilmesinin teşvik edilmesi, sermaye ve varlık yönetiminin güçlendirilmesi, istihdamın teşvik edilerek halkın yaşam koşullarının güvence altına alınması gerektiği kaydedildi.

Çin Uluslararası RadyosuDiğer Haberler
ERDOĞAN: (AŞI) ÇİN'İN DIŞINDA RUSYA İLE DE GÖRÜŞMELER VAR
ERDOĞAN: AŞI OLMAM KONUSUNDA SIKINTIM YOK, TÜM VATANDAŞLARA ÖRNEK OLMAM NOKTASINDA BÖYLE BİR ADIM ATMAMIZ GEREKİYOR
ECB'NİN TAHVİL ALIM PROGRAMINI 12 AY UZATMAYA AÇIK OLDUĞU BELİRTİLİYOR -BN - BLOOMBERG HT
TÜFE BAZLI REEL EFEKTİF DÖVİZ KURU KASIM AYINDA: 60.55 (ÖNCEKİ: 60.54) - TCMB
Yİ-ÜFE BAZLI REEL EFEKTİF DÖVİZ KURU KASIM AYINDA: 71.60 (ÖNCEKİ: 70.48) - TCMB
FİTCH, MALEZYA'NIN KREDİ NOTUNU A-'DEN BBB+'YA İNDİRDİ
FİTCH: GLOBAL ÇELİK SEKTÖRÜNÜN PANDEMİ ÖNCESİ SEVİYELERE ÇİN HARİÇ 2022 SONUNDA ULAŞMASINI BEKLİYORUZ, 2021 YILI ÜRETİM TAHMİNİ 815 MİLYON TON
YUNANİSTAN'DA MD GSYH 3. ÇEYREKTE 2. ÇEYREĞE GÖRE % +2.3 (2. ÇEYREK: % -14.1)
YUNANİSTAN'DA MD GSYH 3. ÇEYREKTE YILLIK % -11.7 (2. ÇEYREK: % -14.2)
Facebookta Paylaş