Cartesi ve Chain kriptopara birimlerini listeleyen BtcTurk PRO, böylece 72 kriptopara birimine ve 168 işlem çiftine ulaştıKuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:
 
2018 yılında Erick de Moura, Augusto Teixeira, Diego Nehab ve Colin Steil tarafından geliştirilen Cartesi, katman 2 altyapısıyla dikkat çekiyor. Geliştiricilerin, yazılım araçlarıyla ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler geliştirmesine olanak sağlayan Cartesi’nin yerel jetonu CTSI’dir.
 
Ödüllerde kullanılıyor
CTSI, kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılıyor. Jetonlarını kilitleyerek ağı destekleyen kullanıcılar CTSI ile ödüllendiriliyor. Ödemelerde de kullanılan CTSI, ağda yer alan kullanıcılar tarafından Noether’e veri ekleme ücreti olarak değerlendiriliyor. Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulan CTSI, ERC-20 standartı ile çalışıyor.
 
Yeni eklenen kriptopara ile BtcTurk PRO web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) işlem çiftlerinde alım satım işlemi yapılabiliyor. CTSI için minimum yatırma limiti 25 CTSI, çekme limiti 50 CTSI olarak uygulanıyor.
 
CTSI’nin toplam arzı 1,000,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır. Cartesi (CTSI) ile ilgili detaylı bilgilere bu bağlantıdan ulaşılabilir: https://www.btcturk.com/bilgi-platformu/cartesi-ctsi-nedir-nasil-calisir/
 
Chain 40 milyon dolardan fazla fon topladı
Chain, daha iyi finansal hizmetler sunmak amacıyla oluşturulmuş blokzinciri tabanlı bir teknoloji şirketidir. Adam Ludwin tarafından geliştirilen Chain, Web3 hizmetlerini ve finansal ürünleri destekleyen kriptografik defterler ve bulut altyapısı oluşturuyor ve kurumlar Chain platformunu kullanarak blokzinciri ağı başlatabiliyor.
 
Yerel jetonu XCN olan Chain, Visa, Nasdaq, Orange gibi birçok kurumsal şirketten 40 milyon doları geçen fon toplamayı başardı. Ağdaki iyileştirmeler ve yenilikleri oylamak için kullanılan XCN, ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde ödeme yöntemi olarak kullanılıyor ve kullanıcıların platformda gerçekleştirdikleri işlemlerden indirim kazanmalarına olanak sağlıyor. Platform kullanıcılarının premium özellikleri kullanmasına imkân tanıyan XCN, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturuldu ve ERC-20 standartı ile çalışıyor.
 
BtcTurk PRO web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) işlem çiftlerinde alım satım işlemi yapılabiliyor. XCN, için minimum yatırma limiti 100 XCN, çekme limiti 200 XCN olarak uygulanıyor.
 
XCN’in toplam arzı 53,470,523,779 adet ile sınırlandırılmıştır. Chain (XCN) ile ilgili detaylı bilgilere bu bağlantıdan ulaşılabilir: https://www.btcturk.com/bilgi-platformu/chain-xcn-nedir-nasil-calisir/
 
BtcTurk PRO’da listelenen kriptopara birimleri Bitcoin (BTC) dahil 72 oldu
Bitcoin’in (BTC) yanı sıra BtcTurk PRO’da yer alan kriptopara birimleri: Tether (USDT), Ethereum (ETH), Synthetix (SNX), Enjin (ENJ), Cosmos (ATOM), Polygon (MATIC), XRP (XRP), Ankr (ANKR), Cardano (ADA), Eos (EOS), Dogecoin (DOGE), Compound (COMP), Decentraland (MANA), Stellar (XLM), Neo (NEO), TRON (TRX), Tezos (XTZ), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Chiliz (CHZ), The Graph (GRT), OMG Network (OMG), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI), Litecoin (LTC), Maker (MKR), Dash (DASH), Basic Attention Token (BAT), Filecoin (FIL), USD Coin (USDC), Solana (SOL), Stacks (STX), Axie Infinity (AXS), Shiba Inu (SHIB), Loopring (LRC), Fantom (FTM), Universal Market Access (UMA), Storj (STORJ), Polymath (POLY), Fetch.ai (FET), NuCypher (NU), The Sandbox’ı (SAND), Amp (AMP), Audius (AUDIO), Spell Token (SPELL), Terra (LUNA), ApeCoin (APE), Bancor (BNT), Curve DAO (CRV), Quant (QNT), Golem (GLM) ve SKALE Network (SKL), Algorand (ALGO), PAX Gold, Ethereum Name Service (ENS) ve Immutable X (IMX), Render Token (RNDR), PlayDapp (PLA), Livepeer (LPT), Ethereum iExec RLC (RLC), Civic (CVC), Ethereum Classic (ETC), Holo (HOT), Aptos (APT), Flow (FLOW), Cartesi (CTSI) ve Chain (XCN). Böylece BtcTurk PRO, 72 kriptopara birimine ve 168 işlem çiftine ulaştı.
 
BtcTurk Hakkında
2013 yılında Kerem Tibuk tarafında kurulan ve CEO'luğunu Özgür Güneri'nin yaptığı BtcTurk, Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu olarak hizmet veriyor. 1 Temmuz 2013'te TL ile ilk Bitcoin alım satımına aracılık eden BtcTurk'ün 800’e yakın çalışanı bulunuyor. Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetilen BtcTurk, 5 milyon kullanıcısına 7/24 hizmet veriyor.Diğer Haberler
TCMB, 24.11.2022 vadeli 38.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
BM Genel Sekreteri: Birleşmiş Milletler, Rusya Federasyonu'ndan yapılacak gıda ve gübre ihracatının önündeki kalan engelleri kaldırmayı tümüyle taahhüt etti
HSBC, İngiltere seyahat ve eğlence sektörü hisseleri için tavsiyesini 'ağırlığını azalt'tan "ağırlığını artır'a yükseltti
HSBC, İngiltere hisseleri için tavsiyesini 'ağırlığını artır'dan 'nötr'e düşürdü
HSBC, Almanya hisseleri için tavsiyesini 'nötr'den 'ağırlığını artır'a yükseltti
HSBC, Avrupa finans sektörü hisseleri için tavsiyesini 'nötr'den "ağırlığını artır'a yükseltti
HSBC, Avrupa teknoloji sektörü hisseleri için tavsiyesini 'ağırlığını azalt'tan "ağırlığını artır'a yükseltti
Ak Parti/Yazıcı: Erken seçimi gerektirecek hiçbir olgu yok - NTV
Facebookta Paylaş