ECB’de Gündem Teşvik Paketinde  Piyasa Notu (Dinamik Menkul Değerler )

Makro Bülten - ECB'de Gündem Teşvik Paketinde
15:45 EUR Mevduat Hesaplar Oranı (Ara) (Beklenti -0.50% / Önceki -0.50% )
15:45 EUR ECB Marjinal Borçlanma Oranı (Beklenti 0.25% / Önceki 0.25% )
15:45 EUR Faiz Oranı Kararı (Beklenti 0.0% / Önceki 0.0% )
16:30 EUR Avrupa Merkez Bankası (ECB) Basın Açıklaması

Bugün Piyasaların odağı TSİ 15:45'te açıklanacak olan Avrupa Merkez Bankası (ECB) 'nin Faiz Kararı ve saat 16:30'daki Basın Duyurusu'nda olacak. En son ECB Başkanı Lagarde'ın global bazda yaşanan salgının yarattığı ekonomik ivme kaybını gidermek için teşviklere odaklanan açıklamaları yer almıştı ve faiz oranlarını sabit bırakmıştı.
Avrupa'da koronavirüs vakaları artarken Avrupa Merkez Bankası'ndan daha önce sıkça ifade edilen ilave teşviklerin gelmesi bekleniyor. Ayrıca ECB Başkanı Lagarde'ın Euro'nun yılın en yüksek seviyeye çıkmasıyla güçlenen enflasyon görünümünü bozması sebebiyle bu alanda yapacağı açıklamalar dikkatle takip ediliyor olacak. ECB'nin faiz oranlarında değişikliğe gideceği beklenmiyor.


Dinamik Menkul Değerler A.Ş.
http://dinamikmenkul.com.tr/

***
Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş