İran heyeti kritik nükleer toplantısı için Viyana'da

MHA internet sitesinde yayınlanan habere göre; İran Dışişleri Bakanı Siyasi İşler Yardımcısı Abbas Irakçi'nin başkanlığında bir heyet Avusturya'da düzenlenecek olan Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'na katılmak üzere Viyana'ya geldi.

İran Dışişleri Bakanı Siyasi İşler Yardımcısı Abbas Irakçi'nin başkanlığında bir heyet Avusturya'da düzenlenecek olan Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'na katılmak üzere Viyana'ya geldi.

Toplantıya İran ile nükleer anlaşmaya bağlı kalan diğer tarafların temsilcileri (Çin, Rusya, Fransa, Almanya, İngiltere) de katılacak.

Bu toplantıda ABD'nin anlaşmaya geri dönme olasılığı ve bunun tüm taraflarca etkili bir şekilde nasıl uygulanacağı konusunun ele alınması bekleniyor.

Geçtiğimiz Cuma günü ABD'nin nükleer anlaşmaya dönüşünü ele almak üzere Avrupa Birliği (AB), Çin, Fransa, Almanya, Rusya ve İngiltere ile İran video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleçitrmişti.

Bu toplantıda taraflar 6 Nisan Salı günü Avusturya'nın başkenti Viyana'da yüz yüze toplantı yapmak için anlaşmıştı.

 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://tr.mehrnews.com/news/1893482/%C4%B0ran-heyeti-kritik-n%C3%BCkleer-toplant%C4%B1s%C4%B1-i%C3%A7in-Viyana-daFacebookta Paylaş