İran/Hamaney: ABD'lilerle hiçbir şekilde müzakere yapılmayacak

MHA internet sitesinde yayınlanan habere göre; İran'ın dini lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile beraberindeki Bakanlar Kurulu'nu kabul etti.

 Hamaney'in konuşmalarının satırbaşları şu şekilde:

Ekonomi alanında güçlü ve kaliteli iş çevirmeliyiz ve bu konuda yetki sahibi olan sorumlular sorunları çözmek için gece gündüz çalışmalı.

Avrupa ile müzakere konusunda herhangi bir sorun yok, ancak bu meseleye tereddütlü bir bakış açısıyla yaklaşıp dikkatli olmalıyız.

Avrupa ise İranlı yetkililerin konuşmalarıyla davranışlarını göz önünde bulundurarak yapacağı her şeyin ülkemizin uygun tedbiriyle karşılık bulacağını bilmeli.

Küstah ve saygısız ABD’lilerle hiçbir şekilde müzakere yapılmayacak. Sözde uygun davranan eski ABD’li politikacılarla yaptığımız müzakerelerin sonucu buysa İran’ın üzerine kılıç çekmeye hazır olan şimdiki yetkililerle konuşacağımız ne var ki?

Onlar bizi müzakere masasına çekme konusunda manevra yapmak istiyorlar bu yüzden daha önce de izah ettiğim üzere hiçbir müzakere girişiminde bulunmayacağız.

 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 https://tr.mehrnews.com/news/1872403/K%C3%BCstah-ABD-lilerle-hi%C3%A7bir-%C5%9Fekilde-m%C3%BCzakere-yap%C4%B1lmayacakFacebookta Paylaş