Mısır, BAE, Fransa, Yunanistan ve Güney Kıbrıs, Akdeniz'de İskenderiye açıklarında ortak askeri tatbikata başladı

Euronews internet sitesinde yayınlanan habere göre Mısır, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa ve Güney Kıbrıs, Mısır'ın İskenderiye kıyısı açıklarında ortak hava ve deniz tatbikatı başlattı.

 Güney Kıbrıs ve Yunanistan Savunma Bakanlıklarının duyurduğu geniş kapsamlı tatbikat, 30 Kasım'dan başlayarak 6 Aralık'a kadar devam edecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "30 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında İskenderiye'de çok uluslu ortak havacılık tatbikatı gerçekleştirilecek. Savunma ve operasyonel işbirliğimizi geliştirmek için ortaklarımızla tatbikat yapmayı dört gözle bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs 2017 yılından bu yana yılda bir tatbikat yapıyordu. Bu yılki tatbikata Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri de katılıyor. 3 ayrı aşamaya ayrılacak tatbikatta, arama-kurtarma, elektronik harp ve yüzey tatbikatları yapılacağı kaydedildi.

 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://tr.euronews.com/2020/11/30/m-s-r-bae-fransa-yunanistan-ve-k-br-s-akdeniz-de-ortak-askeri-tatbikata-baslad?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1606717074Facebookta Paylaş