Trump, Kongre'yi ABD havayolları için 25 milyar dolarlık kurtarma sağlamaya çağırdı

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgını hava yolculuğu keskin bir şekilde azaltmaya devam ederken, izine gönderilen binlerce havayolu işçisi için Kongre'yi 25 milyar dolarlık yeni maaş bordrosu yardımı yapmaya çağırdı.

 Trump'ın yeni talebinin, yönetiminin ilave koronavirüs yardım fonlarına en az 1,6 trilyon dolar harcama önerileri üzerine kongre Demokratlarıyla görüşmeyi durduracağı açıklamasından saatler sonra gündeme geldiği bildirildi.

 Trump daha sonra Twitter'dan bir çağrı yaparak Kongre'yi "Havayolu Bordro Desteği için 25 Milyar Dolar'ı HEMEN Onaylayın .... Şimdi imzalayacağım!" dedi ve Kongre'nin, havayollarını finanse etmek ve küçük işletmeler için ayrı bir program sağlamak için önceki koronavirüs yardımından kullanılmayan fonlardan yararlanabileceğini bildirdi.

 American Airlines ve United Airlines geçen hafta 32.000 işçiyi işten çıkarmaya başlamış ancak milletvekilleri maaş bordrosu maliyetlerini karşılamak için yeni bir hükümet programı üzerinde anlaşmaya varırsa rotayı tersine çevireceklerini bildirmişti.