VİOP - BİST30 Günlük Teknik Analiz Bülteni (Yapı Kredi Yatırım)

1,525 seviyesi direnç konumunda ...
  
Endeks 30 Ekim Kontratında 2 Eylül tarihinde başlayan kısa vadeli düşüş trendi altındaki hareket, geçtiğimiz hafta ana destek noktası olarak izlediğimiz 1,480 üzerinde tepki yükselişi gerçekleştirdi.
Haftayı -%0.35 oranında değer kaybıyla tamamlayan piyasada, hafta içerisinde 1,480 seviyesini ana destek noktası olarak izlemeye devam ediyoruz. 1,480 üzerindeki hareketlerde tepki denemelerinin süreceği piyasada, 1,525 seviyesi ilk önemli direnç konumunda bulunuyor. Kontratta yukarı atakların güç kazanabilmesi için 1,525 ara direncinin aşılması gerekiyor. 1,525 üzerindeki hareketlerde ise piyasada 1,540 seviyesi hedeflenebilir.
Dolayısıyla aşağı hareket içerisindeki taban oluşumunu yakından izliyor ve kısa vadeli ana destek noktası olarak izlediğimiz 1,480 seviyesini tepki süreci kapsamında stop loss olarak almaya devam ediyoruz.
Destekler: 1,500 - 1,490 - 1,480 / Dirençler: 1,510 - 1,520- 1,525


Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.ykyatirim.com.tr

***
                 Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.