Uluslararası Piyasalar (İş Yatırım)

Trump'ın taburcu olması ve destek paketi için görüşmelerin devam etmesi piyasalardaki iyimser havayı da artırıyor. Güvenli limanlara talep azalırken risk iştahının arttığını görüyoruz. AUD dışında G10 para birimlerinin tamamı dolara karşı değer kazanıyor. AUDUSD paritesi merkez bankası toplantısı sonrasında kısa süreli 0.72 seviyesini test etse de kazanımlarını koruyamadı ve yaklaşık %0.50 kayıpla 0.7150 seviyelerinden işlem görüyor. 0.7208 seviyesindeki 50 günlük ortalama oldukça önemli bir direnç noktası konumunda.
o Altın hafif kayıpla $1910 seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor, kırılması durumunda $1900 iln destek olarak karşımıza çıkacak.
o Dolar endeksindeki kayıplara paralel olarak EURUSD paritesi 1.18 seviyesini test etti ancak kalıcılık sağlayamadı. Euro kontratlarındaki uzun pozisyon sayısının yüksek olması yukarı yönlü hareketi zorlaştırıyor. 1.0804 seviyesindeki 50 günlük ortalamanın kırılması sınırlı bir yukarı yönlü hareketi tetikleyebilir.
o GBPUSD paritesi ise 1.30 direncini test ediyor, 1.1037 seviyesinde bulunan 50 günlük ortalama parite için ilk ve en önemli diren noktası olarak öne çıkıyor. ABD'de destek paketinin geçmesi ve Brexit görüşmelerinde olası bir anlaşma haberi yukarı yönlü hareketi hızlandıracaktır
İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.isyatirim.com.tr

                                 ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
TCMB, 03.11.2020 vadeli 10.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
AB/SEFCOVİC: AYRILMA ANLAŞMASININ TAM VE ZAMANLICA UYGULANMASI TARTIŞMALI DEĞİL
AB/SEFCOVİC: BARNİER, AB'NİN TAM GÜVENİNE SAHİP
ALMANYA MALİYE BAKANI: ARTAN KORONAVİRÜS BULAŞMA RAKAMLARI, AB TOPARLANMA FONUNUN UYGULANMASI GEREĞİNİN ALTINI ÇİZİYOR
İSVEÇ'TE SANAYİ ÜRETİMİ (DEĞ. OLARAK) AĞUSTOS'TA YILLIK:%+0.2 (ÖNCEKİ:%-6.5)
İSVEÇ'TE SANAYİ ÜRETİMİ (DEĞ. OLARAK) AĞUSTOS'TA AYLIK:% +7.0 (ÖNCEKİ:%+3.4)
İSVEÇ'TE HİZMET ÜRETİMİ AĞUSTOS'TA YILLIK:% -5.5 (ÖNCEKİ:%-3.5)
İSVEÇ'TE İNŞAAT ÜRETİMİ AĞUSTOS'TA AYLIK:%+7.0 (ÖNCEKİ:%-0.8)
İSVEÇ'TE YENİ SİPARİŞLER AĞUSTOS'TA YILLIK:%0.0 (ÖNCEKİ:%-6.4)
İSVEÇ'TE ÖZEL SEKTÖR ÜRETİMİ AĞUSTOS'TA AYLIK:%+1.2 (ÖNCEKİ:%+3.2)
İSVEÇ'TE ÖZEL SEKTÖR ÜRETİMİ AĞUSTOS'TA YILLIK:%-3.9 (ÖNCEKİ:%-4.1)
Facebookta Paylaş