(Yenileme) Goldman Sachs: Fed haftaya 2 büyük değişiklik yapacak- bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Fed'in 29-30 Ekim'deki toplantısında faiz oranlarını 25 baz puan indirmesi bekleniyor. Goldman Sachs ekonomistlerine göre Fed gelecek hafta faizleri indirecek ancak söyleminde bazı değişiklikler yapacak.

Daha önce faiz indirimleri için "döngü ortası ayarlaması" söylemini kullanan Fed bu indirimle 'ayarlamanın' sonuna geldiği sinyali verecek.

Goldman Ekonomisti Spencer Hill Eylül'den beri artan ticaret savaşlarının Fed'i 75 baz puanlık faiz indiriminden alıkoymadığını söyledi.

Eylül ayındaki toplantı tutanakları, bazı üyelerin piyasalarda tahminlerden daha fazla faiz indirimi beklemesinden endişeli olduğunu göstermişti.

'UYGUN' SÖYLEMİ METİNDEN ÇIKABİLİR

Goldman ekonomistlerine göre Fed söyleminde bir değişiklik daha yapacak; Fed'in büyümenin devamını sağlamaya uygun davranacağı söylemi metinden çıkarılacak. Bu söylem ilk kez Haziran ayı bildirisinde yer almıştı.

Ekonomist Hill Başkan Powell'ın basın toplantısında hafif şahin bir ton kullanabileceğini, veriye bağlı kalacaklarını ve görünüm kötüleşirse hızlıca tepki vereceklerini söyleyeceğini öngördü.

Bloomberg'in anketine katılan ekonomistler de Fed'in 25 baz puan faiz indirimi yapmasını, ardından faiz adımlarına ara verilmesini bekliyor.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 https://www.bloomberght.com/goldman-sachs-fed-haftaya-2-buyuk-degisiklik-yapacak-2236438Diğer Haberler
AB BREXİT TARİHİNİ BUGÜN İLKE OLARAK UZATMAYA KARAR VEREBİLİR, ANCAK HENÜZ KESİN TARİHİ BELLİ DEĞİL-AB YETKİLİSİ
ECB PROFESYONEL TAHMİNCİLER ANKETİ: GSYH BÜYÜMESİ 2019'DA % 1.1 (ÖNCEKİ % 1.2) 2020'DE % 1 (ÖNCEKİ % 1.3) 2021'DE % 1.3 (ÖNCEKİ % 1.4)
ALMANYA/İFO EKONOMİSTİ : BREXİT NEDENİYLE BELİRSİZLİK YÜKSEK KALMAYA DEVAM EDİYOR
ALMANYA/İFO EKONOMİSTİ : 4. ÇEYREKTE HAFİF GENİŞLEME BEKLENTİSİNDEYİZ
ECB PROFESYONEL TAHMİNCİLER ANKETİ, 2024 ÇEKİRDEK ENFLASYON TAHMİNİNİ %+1.7'DEN %+1.6'YA DÜŞÜRDÜ
TCMB, 01.11.2019 vadeli 13.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
İSVEÇ'TE ÜFE EYLÜL'DE AYLIK %0.0 YILLIK %+0.3
TCMB DÖVİZ VARLIKLARI, EYLÜL AYINDA 73,8 MİLYAR DOLAR (ÖNCEKİ: 74,4 MİLYAR DOLAR)
Facebookta Paylaş